zenia, przez które zamykamy się w sobie. Terapia grupowa może być tu znakomitym wyjściem z sytuacji. Badania pokazują, że w niektórych przypadkach nerwice czy fobie można wyleczyć za pomocą terapii równie skutecznie, co przy użyciu leków. Dobrze dobrana psychoterapia sprawi, że fobie z czasem odejdą w niepamięć, a my zaczniemy znowu cieszyć się życiem.
By temu zapobiec potrzebna będzie skuteczna
We współczesnych czasach praktycznie każdy z nas zmaga się z pewnym poziomem niepokoju czy lęku. Jednak taki stan może wywołać z czasem poważne konsekwencje zdrowotne, i to nie tylko w sferze psychiki. By temu zapobiec, potrzebna będzie skuteczna psychoterapia, prowadzona przez doświadczonego praktyka. Co więcej, jeśli odpowiada nam przy tym terapia grupowa, zyskamy szansę na poznanie innych osób, które doświadczyły podobnych problemów. To sprawi, że nie tylko podejmiemy efektywne leczenie, ale także zrozumiemy, że nie jesteśmy sami z naszą sytuacją.
Psychoterapia taka otwiera na kontakt i
Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonym gronie osób. Nad procesem terapeutycznym grupy czuwa jeden lub więcej terapeutów. Grupa może być otwarta, lub zamknięta. W pierwszym przypadku, podczas trwania terapii mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.
Depresja stała się prawdziwą chorobą dwudziestego
Depresja stała się prawdziwą chorobą dwudziestego pierwszego wieku. Dotyka każdego społeczeństwa, bez względu na jego demografię, status społeczny czy finansowy. Każdy z nas może nabawić się tej strasznej dolegliwości, prowadząc tak szalony tryb życia, jak aktualnie jest na nas wymuszany. Kiedy staje się to rzeczywistością, należy czym prędzej udać się po profesjonalną pomoc. Psychoterapia może okazać się zbawienna, a jej doskonałym dopełnieniem będzie terapia grupowa z udziałem innych chorych osób.